Mėnulio akmuo

Mėnulio akmuo valdo moterišką intuiciją, širdį, vaisingumą ir Mėnulį. Dėl savo ypatingo švytėjimo visais laikais sulaukdavo ypatingo dėmesio. Paslaptingas mirgėjimas akmeniui kas kartą leidžia atrodyti vis kitaip. Vaiduokliška, šviesiai mėlyna, dūmo ar šampano spalva bei gebėjimas žaisti su šviesa atrodo lyg Mėnylio atspindys Žemėje. Daugiausiai Mėnulio akmuo randamas Šri Lankoje, Birmoje, Indijoje, kurioje laikomas šventu akmeniu, Australijoje, Madagaskare, Rusijoje.

Tai akmuo puikiai padedantis atrasti save, užgošti niūrias mintis, atsikratyti ilgai kankinusių problemų ir įnešantis optimizmo. Mėnulio akmuo geba nuimti įtampą, pagilinti jausmus, sustiprinti intuicija ir atstatyti kūno bei dvasios pusiausvyrą. Veikdamas pasąmonę, išlaisvina jausmus ir emocijas, padeda giliau pažvelgti į savo vidų, jį suprasti ir pamilti. Moterims, kurios nesijaučia itin moteriškomis, Mėnulio akmenį patartina nešioti nuolat su savimi, nes jis suteikia jaunatviško žavesio, ugdo švelnumą ir jautrumą. Akmuo apsaugo nuo nuotaikų svyravimų ir suteikia galią atpažinti melą bei klastą. Padėtas po pagalve, Mėnulio akmuo įgauna sapnų aiškinimo ir supratimo galią, o kamuojamiems lunatizmo, leidžia ramiau išsimiegoti. Akmuo tinka siekiant sumažinti emocinę traumą, sielvartą ir idealiai tinka spręsti problemas, susijusias su vaisingumu, mėnesinių ciklų, hormonų disbalansu ir kitomis moteriškomis ligomis. Mėnulio akmuo padeda sergant skydliauke, skrandžio ir kepenų ligomis, skatina lytinių organų veiklą ir padeda sutrikus balso stygų funkcijai.

Mėnulio akmuo valdo vandens stichijas, Vakarų kryptį, tinka Dvyniams, Vėžiui, Liūtui, Mergelei, Svarstyklėms, Skorpionams, Ožiaragiui.

  • Mėnulio akmuo vadinamas „naujų pradžių“ akmeniu.
  • Kaip ir jo pavadinimas sufleruoja, šis akmuo glaudžiai siejasi su mėnuliu ir intuicija.
  • Bene ryškiausia  mėnulio akmens savybė yra emocijų subalansavimas.
  • Šis akmuo turi priimančią, pasyvią, moterišką energiją.
  • Proto lygmenyje mėnulio akmuo padeda sureguliuoti staigias neracionalias ir neadekvačias reakcijas.
  • Emociškai, jis nuima stresą, emocinį nestabilumą.
  • Dėvimas ties saulės rezginiu, jis naikina seną šabloninį mąstymą, iškelia problemą į paviršių, kad ji būtų suprasta ir išspręsta.
  • Fiziškai mėnulio akmuo labai padeda spręsti nevaisingumo problemas ir gydo menstruacijų sutrikimus bei įtampą.
  • Labai tinka hiperaktyviems vaikams.

Judy Hall. The Crystal Bible. - Cincinnati, Ohio: Walking Stick Press, 2003
R. Dragūnienė. Kristalų magija. – Kaunas: Mijalba, 2011. p. 120-121
Pasaulio akmenys. – Vilnius: Alma littera, 2006. p. 140 – 141
R. Duda, L. Rejl. Brangakmenių žinynas. – Vilnius: Mūsų knyga, 1998. p. 93
http://www.alizons-psychic-secrets.com/moonstone.html
http://www.gemstone.org/index.php?option=com_content&view=article&id=126:sapphire&catid=1:gem-by-gem&Itemid=14